Maszyny do produkcji artykułów dekoracyjnych
Nawijarka taśm na kokony
NTK-30

Do cięcia taśmy zastosowano wysokiej jakości noże, których końce po stępieniu odłamuje się, dzięki czemu całkowicie wyeliminowano konieczność ich ostrzenia. Rolka podająca o stałej prędkości obrotowej zapewnia stałą prędkość liniową nawijania. Z rolką podającą sprzężony jest czujnik przekazujący impulsy do mikroprocesorowego licznika, którego zadaniem jest pomiar długości nawijanych taśm i wyłączenie maszyny po nawinięciu zaprogramowanej długości.

Układ nawijający stanowią 4 wrzeciona połączone zębatymi przekładniami paskowymi z układami wodzenia zapewniającymi uzyskanie precyzyjnej siatki nawojowej. Wrzeciona, dzięki odpowiednio ukształtowanym i chowanym ramionom, umożliwiają zdejmowanie nawojów o beczkowatym kształcie. Unieruchomienie wrzecion na czas obsługi zapewnia centralny hamulec.

Przeznaczenie maszyny
Maszyna przeznaczona jest do konfekcjonowania różnokolorowych taśm polipropylenowych używanych do pakowania prezentów, ozdabiania wiązanek oraz do innych celów dekoracyjnych. Nawój zasilający stanowi krążek taśmy o szerokości 20mm, a produktem końcowym są cztery wąskie taśmy o szerokości 5mm nawinięte na handlowe nawoje bezcewkowe tzw. kokony. Nawoje te charakteryzują się beczkowatym kształtem i precyzyjnym ułożeniem zwojów, co zapewnia estetyczny wygląd, trwałość struktury.

Oznaczenie:

Jedn.:

Wielkość:

Nawój zasilający:

 

krążek

- szerokość taśmy

mm

20

- maksymalna średnica nawoju

mm

400

- średnica otworu cewki

mm

38; 75

Nawój odbiorczy (kokon mały):

 

bezcewkowy kokon

- długość

mm

32

- średnica wewnętrzna

mm

19

Nawój odbiorczy (kokon duży):

 

bezcewkowy kokon

- długość

mm

60

- średnica wewnętrzna

mm

42

Prędkość nawijania

m/min.

40

Wymiary gabarytowe (długość x szerokość x wysokość)

mm

805 x 510 x 1375

Masa maszyny

kg

45

Całkowita moc zainstalowana

kW

0,25