Maszyny do drutu
Oplatarka drutu
OPD-01

Oplatarka drutu OPD-01 jest maszyną dwupunktową ze wspólnym napędem. Zasilana jest nawojami rdzenia i oplotu na cewkach tarczowych o dużej pojemności dzięki czemu wymiana ich jest stosunkowo rzadka.

W trakcie odwijania na drut nanoszony jest olej w celu zmniejszenia tarcia w dalszym procesie technologicznym. Gotowy drut z urządzenia oplatającego odbierany jest przez wałki odbierające poprzez układ rolek prostujących w celu usunięcia większych krzywizn.

W zależności od potrzeb w dalszym procesie może być zwijany na krążki Dwew=100, Dzew=150, L=86 lub cięty na odcinki o zadanej długości w zakresie 200 do 450mm.

Maszyna wyposażona jest w elektroniczny łatwo programowany licznik, który zatrzymuje maszynę po nawinięciu na nawój odbiorczy zadanej długości drutu w przypadku korzystania z opcji „nawijanie” bądź steruje długością ciętych odcinków przy wyborze opcji „cięcie”.

Napęd główny maszyny zrealizowano za pomocą motoreduktora z falownikiem co zapewnia łagodny rozruch oraz zatrzymanie maszyny. Ponadto maszyna wyposażona jest w czujnik zrywu lub braku któregokolwiek z drutów zasilających. Łożyskowanie wałów wykonane jest na łożyskach tocznych kulkowych typu zamkniętego co gwarantuje bezobsługową i niezawodną pracę.

Po prawej stronie skrzynki sterowniczej umieszczony jest wyłącznik główny, a na panelu sterowniczym przyciski „START” „STOP”, przełącznik rodzaju pracy, licznik, sygnalizacja zatrzymania maszyny oraz potencjometr prędkości wodzenia, którą można korygować również w czasie pracy maszyny.

Przeznaczenie maszyny
Oplatarka drutu OPD-01 przeznaczona jest do wyrobu drutu używanego do plombowania. Drut taki składa się z rdzenia i owiniętego na nim spiralnie oplotu ze skokiem ok.3,5mm.

Oznaczenie:

Jedn.:

Wielkość:

Liczba punktów oplatających

szt.

2

Nawój nadawczy:

 

 

- średnica maksymalna

mm

300

- średnica minimalna

mm

210

Cewka tarczowa nawojów nadawczych:

 

 

- średnica otworu

mm

52

- średnica zewnętrzna maksymalna

mm

300

- długość

mm

105

Nawój odbiorczy bezcewkowy:

 

 

- średnica wewnętrzna

mm

100

- średnica zewnętrzna maksymalna

mm

150

- długość

mm

86

Cięcie wyrobu gotowego na odcinki o regulowanej długości

mm

200 – 450

Prędkość wydawania

m/min.

2

Prędkość wodzenia regulowana bezstopniowo

mm/min.

6,4 – 25,4

Wymiary gabarytowe (długość x szerokość x wysokość):

mm

100 x 1200 x 1250

Całkowita moc zainstalowana

kW

0,4

Napięcie sterowania

VDC

24

Częstotliwość napięcia zasilania

Hz

50 - 60