Maszyny do nawijania sznurków i lin
Przewijarka wodzikowa precyzyjna
PWP-08

Maszyna wykonana jest jako jednostronna o dwóch punktach nawijających. Wyposażona jest w indywidualny napęd każdego punktu. Każdy z punktów nawijających można włączyć lub wyłączyć niezależnie od drugiego. Napęd każdego punktu nawijającego silnikiem elektrycznym sterowanym falownikiem umożliwia wygodny dobór prędkości przewijania dla określanego surowca. Przebieg surowca przez maszynę został jak najbardziej uproszczony w celu przyspieszenia procesu nawijania końcówek.

Nawoje odbiorcze charakteryzują się precyzyjną siatką nawojową. Dobór odpowiedniej siatki nawojowej dla różnych grubości surowca uzyskuje się przez zmianę przełożenia pomiędzy wałkiem śrubowym napędzającym wodzik a wrzecionem. Przełożenie to realizowane jest przez zmianę kół zębatych.

W przypadku zrywu lub braku surowca sygnału od czujnika powoduje odłączenie napędu i zatrzymanie wrzeciona. Zatrzymanie procesu nawijania na punkcie nawijającym nastąpi również po nawinięciu zaprogramowanej średnicy nawoju.

Przeznaczenie maszyny
Przewijarka wodzikowa precyzyjna PWP-08 przewidziana jest do przewijania różnego rodzaju końcówek sznurków, resztek, krajek na bezcewkowe nawoje cylindryczne o precyzyjnym nawinięciu.

Oznaczenie:

Jedn.:

Wielkość:

Liczba punktów nawijających

szt.

2

Rodzaj przewijanego surowca

 

sznurek, taśmy

Nawój odbiorczy:

 

cylindryczny-precyzyjny

- średnica maksymalna

mm

140

- długość maksymalna

mm

155

Prędkość przewijania regulowana bezstopniowo

m/min.

50 - 140

Wymiary gabarytowe (długość x szerokość x wysokość)

mm

1800 x 750 x 1420

Masa maszyny

kg

150

Całkowita moc zainstalowana

kW

0,4

Napięcie zasilania

V

3Ph 400/230 N/PE

Prąd znamionowy

A

4

Napięcie sterowania

VDC

24

Częstotliwość napięcia zasilania

Hz

50 - 60

Poziom hałasu

dB

75