Maszyny do produkcji artykułów dekoracyjnych
Automat do kokard ściąganych
AKS-03

Maszyna zbudowana jest w formie stolika, pod którym znajdują się wszystkie mechanizmy napędowe. Precyzyjne łożyskowania, głównie na łożyskach tocznych kulkowych typu zamkniętego, gwarantują bezobsługową, cichą i niezawodną pracę. Nieliczne łożyska ślizgowe wykonane są ze specjalnych spieków, zapewniających przy okresowym smarowaniu długotrwałą pracę.

Regulacja temperatury oraz regulacja czasu zgrzewania (prędkości) zapewnia możliwość wykonania dobrych jakościowo zgrzein.

Długość kokard wynosi około 500mm lub 650mm.

Elektroniczny licznik z programatorem liczby kokard umożliwia zatrzymanie maszyny, po wykonaniu określonej liczby kokard.

Z lewej strony maszyny usytuowana jest rama natykowa, na której umieszczone są krążki taśmy. Dla każdego krążka taśmy przewidziany jest hamulec cierny oraz układ prowadników pozwalających na regulację napięcia taśmy w celu uzyskania prawidłowego ich przebiegu. Ponadto każda taśma jest kontrolowana przez czujnik sygnalizujący brak którejkolwiek z nich i powodujący zatrzymanie maszyny po wykonaniu pełnego cyklu produkcyjnego. Maszyna wyposażona jest w sprzęgło przeciążeniowe umieszczone w dolnej rolce napędowej, co zapobiega przed uszkodzeniem napędu w sytuacji przypadkowego nawinięcia się taśm na rolki ciągnące.

Przeznaczenie maszyny
Automat do kokard ściąganych przeznaczony jest do produkcji ozdobnych kokard służących do przewiązywania upominków. Kokardy składają się z 4 taśm polipropylenowych, dwóch zewnętrznych oraz dwóch wewnętrznych. Taśmy łączone są ze sobą poprzez zgrzewanie termiczne w taki sposób, że po ściągnięciu węższych taśm wewnętrznych, taśmy zewnętrzne formują się w kokardę. Długie końce taśm wewnętrznych służą do przewiązania opakowywanego produktu.

Oznaczenie:

Jedn.:

Wielkość:

Szerokość taśmy polipropylenowej zewnętrznej

mm

20 lub 30

Szerokość taśmy polipropylenowej wewnętrznej

mm

20

Średnica krążków taśmy polipropylenowej

mm

do 320

Wymiary produkowanych kokard:

 

 

Wariant 1 (szerokość x długość) Stosować zespół grzałek 20 x 500

mm

(20) x (490 – 510)

Wariant 2 (szerokość x długość) Stosować zespół grzałek 30 x 650

mm

(30) x (640 – 660)

Zakres regulacji temperatury

oC

do 380

Wydajność teoretyczna dla kokard (przy częstotliwości 50Hz)

szt./godz.

762

Uwaga: Wydajność zależy od wymaganego czasu zgrzewania

 

 

Wymiary gabarytowe (długość x szerokość x wysokość)

mm

1880 x 630 x 1270

Masa maszyny

kg

100

Całkowita moc zainstalowana

kW

1

Napięcie zasilania

V

3 Ph 400/230 N/PE

Prąd znamionowy

A

5

Napięcie sterowania

VDC

24

Częstotliwość napięcia zasilania

Hz

50 - 60

Poziom hałasu

dB

65