Maszyny do nawijania taśm
Nawijarka taśm
NT-16

Nastawienie prędkości nawijania przeprowadza się za pomocą potencjometru znajdującego się na panelu sterowniczym. Elektroniczny układ napędowy gwarantuje stałą prędkość nawijania co zapewnia stałe napięcie przewijanego surowca. W miarę wzrostu średnicy nawoju obroty wrzeciona ulegają stopniowemu zmniejszeniu dzięki zastosowanemu układowi automatycznej regulacji. Napięcie taśmy jest ustawiane, zgodnie z potrzebami użytkownika.

Rozruch wrzeciona następuje w sposób płynny i łagodny do uzyskania nastawionej prędkości nawijania. Czas rozruchu można regulować w szerokim zakresie.

Maszyna ma wbudowany elektroniczny licznik długości taśmy. Z chwilą nawinięcia na nawój zaprogramowanej liczby metrów taśmy następuje automatyczne zatrzymanie maszyny.

Dodatkową zaletą maszyny jest opcja mierzenia długości taśmy bez konieczności nawijania jej na galety. W takim przypadku surowiec przewija się z garów do garów a wynik pomiaru odczytuje na elektronicznym liczniku długości taśmy.

Przeznaczenie maszyny
Nawijarka taśm NT-16 przeznaczona jest do przewijania taśm pasmanteryjnych. Surowiec może być pobierany z garów lub kartonów i jest nawijany na galety na cewkach cylindrycznych.

Oznaczenie:

Jedn.:

Wielkość:

Szerokość taśmy

mm

do 120

Średnica zewnętrzna galety

mm

do 350

Cewka nawoju:

 

 

- średnica otworu

mm

50

- długość

mm

do 120

Prędkość obrotowa wrzeciona (zmienna)

1/min.

58,7 – 234,7

Maksymalna prędkość nawijania dla średnicy nawoju:

 

 

- 150mm

m/min.

110,6

- 250mm

m/min.

184,3

- 350mm

m/min.

258,1

Wymiary gabarytowe (długość x szerokość x wysokość)

mm

1270 x 605 x 1430

Masa maszyny

kg

55

Całkowita moc zainstalowana

kW

0,25

Napięcie zasilania

V

3Ph 400 N/PE

Prąd znamionowy

A

1,7

Napięcie sterowania

VDC

24

Częstotliwość napięcia zasilania

Hz

50 - 60

Poziom hałasu w miejscu pracy

dB

60